🔴کوکاکولا باروری را کم می‌کند

⬅️سپید: سازمان جهانی بهداشت در گزارش سال 2012 خود به روشنی گفته بود که عواملی در جوامع مختلف وجود دارد که می‌تواند منجر به ناباروری یا اختلال در باروری شود.

 ⬅️این عوامل به صورت کلی سبک زندگی ناسالم تعریف شده بودند. استرس بیش از اندازه، عدم تحرک و ورزش کافی، چاقی و اضافه‌وزن همگی جزو عللی هستند که منجر به اختلال در روند باروری زنان می‌شوند.

⬅️در این گزارش اشاره‌ای به دلایل ناباروری مردان نشده بود اما یک تحقیق در کانادا در سال 2011 اعلام کرده بود این احتمال وجود دارد که مصرف غذاهای آماده، یخ‌زده و کارخانه‌ای می‌تواند روی روند باروری مردان تاثیر منفی داشته باشد.

⬅️این تحقیق در انتها نتوانسته بود چنین چیزی را ثابت کند اما بعدها این موضوع به اثبات رسید که مصرف زیاد غذاهای آماده، روی تحرک و کیفیت اسپرم‌های مردانه تاثیر منفی خواهد گذاشت.

⬅️در مقاله‌ای که سایت علمی دیلی-بیست سال 2011 منتشر کرد، در رابطه با غذاهایی که امکان دارد منجر به ناباروری شود آمده است: اخیراً به اثبات رسیده که مصرف غذاهای روزانه و عادات غذایی روی باروری افراد تاثیر دارد. این به این معنی نیست که اگر سالها پیتزا بخورید دیگر نمی‌توانید بچه‌دار شوید. تنها افرادی که مستعد آسیب از سوی غذاهای آماده را دارند، نابارور می‌شوند. از طرف دیگر، این ناباروری غیرقابل بازگشت نیست. اکثر افرادی که به علت عادات زندگی خود دچار مشکل ناباروری شده بودند، پس از تغییر عادات زندگی بدون هیچ درمان خاصی موفق شدند بچه‌دار شوند.

⬅️این برخلاف نظر عمومی در مورد ناباروری است چرا که اغلب فکر می‌کنیم ناباروری درمان‌های بسیار سخت یا غیرممکن دارد.

⬅️ در این مقاله آمده است: «مردانی که روزانه حداقل یک قوطی کوکاکولا مصرف می‌کنند، 30 درصد نسبت به مردانی که اصلاً کوکاکولا مصرف نمی‌کنند،  اسپرم کمتری دارند. مصرف سویا در مدت زمان طولانی هم باعث می‌شود مردان 32 درصد باروری کمتری داشته باشند.

⬅️همچنین زنانی که همیشه لبنیات کم‌چرب مصرف می‌کنند، 85 درصد نسبت به زنان دیگر، در معرض خطر اختلال در تخمک‌گذاری نسبت به زنانی هستند که لبنیات با چربی معمولی یا زیاد مصرف می‌کنند.

 ⬅️علاوه بر این کلاً زنانی که در طول روز حداقل یک لیوان شیر یا یک قالب پنیر یا یک ظرف ماست مصرف می‌کنند، 50 درصد بیش از باقی زنان تخمک‌گذاری با کیفیت سالم خواهند داشت.

❇️ @sepidonline

🔰کانال جامعه دانشگاهی طب سنتی ایران🔰
https://telegram.me/joinchat/BFLrdDwx7ES3SZKEMW7V8w